آموزش ریست کردن رمز ورود فراموش شده ویندوز ۱۰

 

گاهی ممکن است رمز عبور ورود به کامپیوترتان را فراموش کنید. این قضیه می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد؛ چرا که  به اطلاعات شخصیتان نیاز خواهید داشت. برای این کار ۲ متد وجود دارد. یک متد جهت ورود به حساب‌های کاربری ویندوز ۱۰ به صورت آنلاین و متد دیگر نیازی به اتصال اینترنت نبود و برای حساب‌های کاربری لوکال به کار خواهد آمد. در این مقاله قصد داریم متد دوم را با یکدیگر مرور کنیم.

پس اگر رمز ورود به حساب کاربری ویندوز ۱۰ را فراموش کرده‌اید جای هیچ نگرانی نیست، بعد از این آموزش می‌توانید به راحتی رمز آن را تغییر داده و مشکل را برطرف کنید.

 

 

 

مرحله اول: فایل نصب ویندوز ۱۰ را از دو طریق DVD و یا USB داخل دستگاه قرار داده و سپس کامپیوتر را ریستارت کنید. سپس انتخاب کنید که به جای ویندوز بوت بالا بیاید.

مرحله دوم: در صفحه نخست نصب ویندوز کلیدمیانبر Shift + F10 را فشار دهید تا خط فرمان اجرا شود.

Open-a-command-prompt-with-SHIFT-F10

 

مرحله سوم: عبارت زیر را در صفحه خط فرمان وارد کرده و سپس کلید  اینتر را بفشارید. ما با این کار Utility Manager را با خط فرمان (CMD) جابه جا خواهیم کرد:

move d:windowssystem32utilman.exe d:windowssystem32utilman.exe.bak

سپس عبارت زیر را دوباره وارد کرده و کلید اینتر را بفشارید:

copy d:windowssystem32cmd.exe d:windowssystem32utilman.exe

Replace-utilman.exe-with-cmd.exe_

 

مرحله چهارم: پس از انجام اینکار شما می‌توانید DVD ویندوز را از دستگاه خارج کرده و ویندوز را ریبوت کنید. برای اینکار در خط فرمان عبارت wpeutil reboot را وارد کرده و کلید اینترن را فشار دهید.

 

Reboot-Windows-10

 

مرحله پنجم: پس از ریستارت شدن دستگاه اینبار بگذارید ویندوز بالا آید. دقت کنید که DVD درون دستگاه نباشد. پس از بالا امدن ویندوز مطابق تصویر زیر بر روی آیکون Utility Manager کلیک کنید.

Click-the-Utility-Manager-icon

 

مرحله ششم: حال باید از طریق خط فرمان به ایجاد یک کاربر جدید بپردازیم. برای این‌کار عبارت زیر را وارد کرده و سپس اینتر را بفشارید. نکته: به جای username نام کاربری مدنظر را قرار دهید.

net user <username> /add

سپس عبارت زیر را وارد کرده و اینتر را بفشارید.

net localgroup administrators <username> /add

Add-a-new-user-and-adding-the-user-to-the-administrator-group

 

مرحله هفتم: حال اگر به صفحه لاگین بازگردید می‌توانید حساب کاربری جدید را مشاهده کنید. بدون نیاز به رمز عبور وارد آن شوید.

Sign-in-with-new-local-account

 

مرحله هشتم: بر روی استارت کلیک راست کرده و وارد بخش Computer Management شوید. سپس در این قسمت به بخش Local Users and Groups بروید. نام کاربری اصلی را پیدا کرده و با کلیک راست بر روی آن و سپس فشردن گزینه Set Password، رمز جدیدی برای آن تعیین کنید.

Reset-Windows-10-password

 

موفق و پیروز باشید