با این ترفندهای گوگل کروم حرفه‌ای باشید

 

مرورگرهای اینترنتی چیزهایی هستند که ما هر روز با آن‌ها سر و کار داریم. آن‌ها مارا به وب‌سایت‌های مختلف انتقال می‌دهند و جهان تازه‌ای را به روی ما می‌گشایند. بنابر این چقدر خوب است اگر شما بتوانید از تمامی کارایی‌های این مرورگرهای اینترنتی استفاده کنید و از وب‌گردی خود لذت ببرید.

یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنت گوگل کروم است. این مرورگر دارای سرعت مناسبی بوده و به شما جهت نمایش سریع صفحات وب کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به یکسری نکات بسیار مهم و کلیدی در ارتباط با این مرورگر بپردازیم که از شما کاربری حرفه‌ای خواهند ساخت. با ترفندها همراه باشید.

 

بازیابی یک تب تازه بسته شده

recently-closed

خیلی از مواقع ممکن است یکی از تب‌های ما به صورت اتفاقی بسته شوند. حال اگر آن صفحه برای شما ناشناخته نیز باشد می‌تواند پیدا کردن دوباره آن دردسر ساز باشد. گوگل کروم این امکان را به کاربران خواهد داد تا بتوانند با فشردن کلید‌های ترکیبی CTRL + SHIFT + T آخرین تب بسته شده را بازیابی کنند. اگر چندین بار این کلید را فشار دهید، دیگر تب‌های بسته شده نیز نمایان خواهند شد.

 

پاک کردن کش‌ها در کوتاه‌ترین زمان

همواره کش‌ها به مرور زمان فضای زیادی را از کامپیوتر ما اشغال می‌کنند. این کش‌ها عبارتند از صفحات وب و تصاویری که در وب‌سایت‌های مختلف بارگذاری شده اند. می‌توانید از طریق کلید‌های ترکیبی CTRL + SHIFT + R صفحه مربوطه را باز کرده و کش‌ها را پاک کنید.

 

انتخاب آدرس وب صفحه فعال

Untitled-1

معمولاً کلیدهای میانبر موجب می‌شوند که کمتر از ماوس خود استفاده کنید و در نهایت سرعت عمل شما افزایش یابد. یکی دیگر از این کلید‌های میانبر مفید کروم، کلید ترکیبی CTRL + L است. با فشردن این کلید میانبر در یک صفحه، خیلی سریع آدرس وب صفحه فعالی که در آن هستید انتخاب خواهد شد.